Zjistěte více o Google vyhledávání a automatickém doplňování výrazů

Ti, kteří preferují vyhledávání na Googlu, si jistě všimli, že v okamžik, kdy začnou něco vyhledávat, tedy psát do políčka určeného pro vyhledávání, Google začne intuitivně nabízej nejrůznější varianty a možnosti toho, co vlastně vyhledáváte. Tato funkce je u Googlu pojmenovaná automatické doplňování. Jak takové doplňování funguje?

Google vs. Seznam

Věčnými rivaly v oblasti vyhledání jsou beze sporu Google a Seznam. Oba dva nám tuto funkci nabízejí, jen ji jinak pojmenovali. Ti, co své sympatie vkládají do Seznamu, používají funkci našeptávače, který funguje na podobném principu jako automatické doplňování.

Automatické doplňování

My se v tomto článku zaměřujeme na automatické doplňování, které je, jak jsme již výše zmínili, spojeno s Google vyhledávačem. Mnozí lidé se domnívají, že jde o doporučená slovní spojení, která nám Google „radí“. Není tomu tak. Google si hraje na věštce a chce předpověď, co bychom tak mohli chtít hledat a tedy psát. Díky této funkci mnoho uživatelů své vyhledávání ještě více zpřesní nebo dokonce zcela změní. Zároveň se snaží regulovat nevhodné fráze, jako jsou rasistické, nenávistné, násilí evokující a další spojení.

Celé doplňování je založeno na algoritmu, který rozhoduje o doplňování vyhledávacích frází i čistce nevyhovujících slovních spojení. Vzhledem k tomu, že na Googlu dochází k miliardám vyhledávaní, dochází i k tomu, že algoritmu něco unikne. Všimnout si však můžeme znatelných vylepšení.