Co víme o WordPressu?

WordPress patří na špičku redakčních systémů. Díky tomuto systému mohou firmy velmi jednoduše spustit své webové stránky. Uplatnění je napříč všemi obory a využívají ho velké korporátky, malí živnostníci, slavné osobnosti, žurnalisti a mnoho dalších.

Základní informace

Jedná se o open source publikační systém. Napsaný je v MySQL a PHP. Vývojáři společnosti Automattic pracují na neustálém vylepšování a i z toho důvodu je WordPress se společností Automattic silně spjat. Funkční stránky, které v dnešní době fungují právě díky WordPressu, dosahují řádů milionů.

Redakčním systémem je nazýván velmi trefně, protože jeho uživatelům umožňuje snadně spravovat vložený obsah.  Zároveň však slouží jako mediální úložiště videí, fotografií a dalších souborů. Velmi úspěšně funguje editor jak zdrojového kódu, tak i postranních panelů webu a celého vzhledu.

Výhody používání

Těch výhod, které staví WordPress do popředí, je ale více. Ovládání je velmi jednoduché a uživatelé s ním nemají žádný problém. Zároveň se jedná o velmi elegantní prostředí, které poskytuje přehledný soubor celého obsahu. V neposlední řadě umožňuje jednoduše vkládat a upravovat samotný text. A to uživatelé velmi oceňují, protože nemusí mít speciální znalosti k tomu, aby mohli svůj web aktualizovat a spravovat.