Twitter: Vývojáři testují! Co z toho bude?

Ten, kdo se pohybuje alespoň trochu v oblasti sociálních sítí, musel zaznamenat poměrně mlaďounkou sociální síť Twitter. Na světě je teprve pár let, nicméně se velmi rychle rozrůstá a své uživatele datuje v řádech milionů.

Deseti tisíce uživatelů najdeme i u nás a neustále jich přibývá. Příspěvek je zde nazýván tweet a je limitován doposud na 140 znaků. Jakmile přesáhnete 140 znaků, text vám zčervená a musíte ho jednoduše zkrátit. Cílem Twitteru totiž nikdy nebylo, aby lidi k příspěvkům vypisovali hlubokomyslné názory a popisky.

Co takhle 280 znaků?

Vývojáři Twitteru začali koketovat s možností rozšíření textů u fotografií a to rovnou na dvojnásobek. Spustili testování, ve kterém má vybraná skupina uživatel k dispozici přidávat tweety již s takto rozšířenou možností a čekají na jejich reakce. Obecně, když se dostala tato informace do veřejného povědomí, tak se logicky objevily obě očekávané reakce. Na jedné straně stojí nadšenci, kteří možnost rozšíření textu uvítali, naopak proti nim však druhá skupina oponuje tím, že Twitter má sloužit pouze na zveřejňování fotografií, nikoliv statusů jako je tomu například na sociální síti Facebook.

Možnosti při tvorbě příspěvků

Je nutno si uvědomit, že pokud tohle klapne, budete moci naplno využívat nejrůznější druhy seznamů za pomoci odrážek, ankety,  žebříčky nebo osnovy. A tímhle to rozhodně nebude končit. Uživatelé budou moci Twitter využívat plnohodnotně tak jako třeba právě již výše zmíněný Facebook nebo Google­+.

Jak tohle asi dopadne?