Doména zdarma? Víme, jak ji získat!

Plánujete rozjet svůj nový projekt a vaše finanční prostředky jsou momentálně omezené? Pak by se vám určitě hodila doména zdarma. Ano, opravdu existují domény, které vás vyjdou na 0 Kč. A my víme, které to jsou.

Národní doména Tokelau

Říká vám něco Tokelau? Jedná se o skupinu tří atolů, které se nacházejí v Tichém oceánu a spadají k území Nového Zélandu. Ačkoliv má Tokelau rozlohu pouze 10 m2 a něco málo přes tisíc obyvatel, doména .tk patří k nejoblíbenějším na světě. Když budeme konkrétní, tak se jedná o druhou nejoblíbenější doménu na světě a ptáte se proč? Ten důvod, proč si ji lidé tak oblíbili, je velmi jednoduchý, protože ji získáte zdarma. To však není konec. Těch domén, které jsou zdarma je hned několik, například Rovníková Guinea – .gq, Mali – .ml nebo Středoafrická republika – .cf.

Není doména jako doména

Je však důležité počítat s tím, že když jde o neplacenou doménu, nemáte stejné možnosti při jejím nakládání, jako máte u placených. Možnost převádění domény na někoho jiného, zde není k dispozici. Další nevýhodou je možnost prodlužování. Nejbližší termín je až patnáct dní před jejím vypršením a to zároveň pouze na dobu několika měsíců. A na závěr si dovolujeme podotknout, že na ní stále musí být nějaký obsah, nikoliv však malware, nabídka drog nebo tvrdého alkoholu a nesmí z ní odcházet spamy, jinak vám ji jednoduše zabaví.