Hlasové zadávání u OS Android má stále větší popularitu

Jistě si každý z nás pamatuje začátky využívání převodu hlasu na text. Jedno z prvních využití bylo u psaní textových zpráv. Když někdo potřeboval napsat delší zprávu, nebylo nic jednoduššího než zprávu nadiktovat a nechat telefon rozpoznat slova a převést na text. Jednalo se o velmi efektivní metodu „psaní“ SMS zpráv.

Dnešní doba se však posunula zase o něco dál a vyhledávač Chrome nám již zcela běžně nabízí v telefonech s operačním systémem Android zadávat data do vyhledávání za pomoci hlasu. V současnosti je dvacet procent vyhledávání z mobilních telefonů s Androidem vyhledáváno za pomoci právě hlasu. A podle toho, jak se popularita zvedá, počítá se, že za tři roky vystoupá na padesát procent. Z čehož vyplývá, že klasický text a psaní bude ustupovat do pozadí.

Říkáte si možná, jak efektivní je vyhledávání pomocí hlasu. Záleží na složitosti vyhledávání. Pokud řeknete jednoduché, konkrétní dotazy, úspěšnost vyhledávání je téměř stoprocentní. U složitějšího, méně známého vyhledávání to může být horší a hrozí nalezení zcela jiného výsledku, než Vy očekáváte.